Výklad snu

Výklad snu o stromu a cizím městě

Snící: 37 let / muž / ženatý

Popis snu

Sen: jsem na zahradě, která patří strýci. Nějaký soused se snažil prořezatvětší strom, který stál hned u brány na této zahradě, ale přehnal to a zbylo jen pár větví. Hubuji mu proto. Pak se ale ukazuje, že nad stromem je střecha a neměl by kam růst. Vypadá nyní ale ošklivě.

Žádný strom neroste do nebe – strom pod střechou dobře ilustruje omezené možnosti růstu a připomíná tak rčení o možnostech každého stromu. Strom sám o sobě je něčím velmi přirozeným. Střecha zase ukazuje jistý strop možností, který je v životě dán společností (těmi druhými, kteří střechu postavili). Je to umělé omezení zvenčí, ne zevnitř. Když soused ostříhá větvě příliš, sen tak naznačuje, že nejlépe by bylo, kdyby své možnosti usměrňoval sám snící muž.

Sen: jsem v cizím městě, patrně někde ve Švýcarsku. Chodím po ulicích. Lidé jsou zde nepříjemně vyhlížející. Z některých září barevná aura a zle se na mě dívají. Jsou asi členové nějaké sekty nebo v nich sídlí zlí duchové. Navštívím i jakési veřejné brouzdaliště, ale nechci si zouvat boty.

Cizí město a lidé – ve snu je patrný neurotický sklon mít strach ze všeho cizího, neznámého a nového. Obzvláště nyní, v období vyčerpání a zotavování po nemoci, kdy síly zatím chybí. Zahraniční prostředí i lidé se výborně hodí jako kulisy pro „nácvik“ takového náročného pobytu v cizím prostředí.

[ zpět ]